f1  f2  f3  4 

 

צימט - תקשורת שיווקית - מיתוג יצירתי

עלינו
הצוות
תחומי פעילות
קריאייטיב
הישגים
מיתוג יצירתי
בלוג
אסטרטגיה מנצחת

טורקיה בראש יעדי התיירות היוצאת מישראל בשנת 2005.

בינואר 2005 החל משרדנו בישום אסטרטגיה תקשורתית רבת אתגר: להחזיר את אמונם של כשלוש מאות אלף ישראלים בטורקיה כיעד מועדף לחופשתם הבאה.
המציאות בשטח פעלה כנגדנו : שנת 2004 שהסתיימה הבליטה בפני הציבור בישראל עוינות פוליטית חריפה של ראשי השלטון בטורקיה כלפי ישראל, חברת אל-על הלאומית השביתה פומבית את טיסותיה לאיסטנבול כדי לא לסכן לטענתה את חייהם של תיירים ישראלים ו 2004 הייתה שנת אינתיפאדה כואבת במיוחד שהעמיקה את המשבר הכלכלי בישראל.
האסטרטגיה התקשורתית "בונת האמון" אותה גיבשנו וישמנו באמצעות קמפיין תקשורתי בשנת 2005 "דילגה" על כל המכשולים, רשמה שיא של כל הזמנים בהגדילה ב 32% את מספר הישראלים שבקרו בטורקיה ב 2005 לעומת השנה שעברה. הגידול המרשים מעיד על הצלחת הקמפיין בכמה מישורים: החזרת האמון, שינוי עמדות ותפיסות רווחות בציבור הרחב, חשיפה מוצלחת של יעדים חדשים והרחבת קהלי היעד.

תמרור אזהרה
בתום 2004, שנה רצופת משברים קשים בין ישראל וטורקיה , סכסוך מדיני , חרם התעופה על טיסות לטורקיה של אל על ובנוסף תחלואי הכלכלה המקומית בעידן האינתיפאדה, נרשמה נסיגה משמעותית במספר הישראלים המבקרים בטורקיה והמספר ירד אל מתחת קו ה- 300 אלף איש לראשונה זה שנים.

מבחינת האסטרטגיה התקשורתית לקראת שנת 2005, תמרור האזהרה שנדלק בתום שנת 2004 חייב את משרדנו לנתח בקפידה את הסיבות לירידה המשמעותית באטרקטיביות יעד התיירות הטורקי.
היעד המרכזי שהצבנו היה לגבש אסטרטגית תקשורת שיווקית "בונת-אמון" שתסייע להחזיר את התיירים הישראלים לטורקיה תוך מתן מענה לתחושת הניכור כלפי טורקיה שנתפסה לאורך שנת 2004 כמדינה בלתי ידידותית ובמקרים אחדים כעוינת לישראל.

בטן-גב
כתוצאה ממעקב רצוף אחר מגמות ותפיסות בשוק התיירות היוצאת של ישראל הכולל סקרי אומניבוס וקבוצות מיקוד אותם יוזם משרדנו באופן עצמאי , הובהר לנו שטורקיה נתפסת בעיקר כמדינת קיץ המציעה חופשות "בטן גב" Sea-Sun-Sand
האתגר עמו אנו מתמודדים בקטגורית תיירות זו הוא התחרות הגוברת לטורקיה מצד ארצות השוכנות גם הן לחופי ימים כדוגמת: בולגריה לחופי הים השחור, האי קפריסין על שני חלקיו , האיים היווניים בים התיכון כרודוס וכרתים, וכן חצי האי סיני המציג פתרונות ייחודים לחופשות "בטן-גב" לשוחרי חופשות ב "תקציב 0 ".

מתיחת עור תדמיתית
ממצאי מחקר שערכנו הניעו אותנו להחליט על "מתיחת-עור" תדמיתית של המותג טורקיה תוך בחירה אסטרטגית של יתרון תחרותי מבדל שיתווה את התכנים והמסרים בקמפיין:
רב-גוניות יעדי התיירות ואתרי הנופש של טורקיה .

הבחירה ביתרון התחרותי נבעה מההכרה שהמשאב התיירותי של מדינת ענק כטורקיה אכן מספק סיבות רבות וטובות לתייר הישראלי לחזור ולבקר בשטחה: חופים מרהיבים לאורך שלושה ימים (הים התיכון, האגאי והים השחור), אתרים היסטוריים ייחודיים לשלוש הדתות, שמורות טבע והביטט (חלקם אתרי מורשת עולם), שרשרת רכסי הרים שולטים (טרקים בקיץ וסקי בחורף), נהרות שוצפים (רפטינג), יערות עד (אקו-טוריזם), חבלי ארץ ייחודיים (ערים תת-קרקעיות בקפדוקיה), ערי מטרופולין שוקקות חיים (איסטנבול, אנטליה ואיזמיר) .

הרציונל השיווקי שבחרנו הוא הצורך לחדד את המודעות בקרב הישראלים שביקור אחד, שניים או יותר בטורקיה, אינם מהווים על פניו סיבה הגיונית שלא לשוב ולבקר בטורקיה פעמים נוספות- ביטול אפקט ה Deja Vue.

תפיסת התדמית החדשה אותה עצבנו יועדה גם לסתור הקשרים של טורקיה כמדינה מוסלמית, עם תפישת עולם נוקשה, המקרינה תדמית שלילית מובהקת כשמדובר בתיירים פוטנציאליים ישראלים.

במערכה על תודעת התייר הישראלי שמנו למטרה להעמיק ולהרחיב את "אישיות המותג" של טורקיה ולהציגה כיעד תיירותי חוויתי שיש בו הכול: קונטרסט של נופים יוצאי-דופן, ערש תרבויות עתיקות יומין אל מול תרבות עכשווית, גשר ידידות בין מזרח למערב.

מיצובה של טורקיה כיעד תיירות חוויתי רב-גוני הוא המנוף התקשורתי המרכזי שמסייע לנו לבדל את טורקיה ממתחרותיה הקרובות גיאוגרפית כמו חצי האי סיני, קפריסין, רודוס, יוון כמו גם מדינות אירופה, בעיקר במזרחה.

סל מוצרים
המדיניות התקשורתית שלנו מייעדת את התיירות הישראלית בטורקיה לתקופה של 12 חודשי השנה במטרה לסתור את התדמית הנתפסת של טורקיה כמדינת קיץ טיפוסית, שלחורף שלה אין הרבה להציע מבחינת התייר הישראלי.

במסגרת מדיניות זו אנו מציגים באופן שוטף "סל מוצרים" מתחדש תכופות שכולל רעיונות לחופשות שלא "מתחברות" תודעתית עם תדמית טורקיה: חמי מרפא ואתרי ספא, אתרי סקי חדשים, פסטיבלים ואירועי בידור , תרבות, מוסיקה (האירוויזיון) , אמנות (הביאנלה) וספורט
( מרוץ הפורמולה 1, גמר היורו- קאפ בכדורגל באיסטנבול) .

קהלי היעד
האסטרטגיה התקשורתית אותה גיבשנו מבוססת על פילוח ממוקד של קהלי יעד בישראל בהתאם לפרמטרים של גיל, סגנון חיים, עיסוקים ותחביבים.
פילוח מוקפד ודקדקני מסייע בידנו להרחיב משמעותית את ההיצע התיירותי של טורקיה ולספק מאוויים, רצונות וחלומות של קהלי יעד רבים בחברה הישראלית הרב-גונית.

הפעילות התקשורתית משדרת מסרים ייעודיים לקהל גילאים ותחומי עניין רחבים: תיירות אתגר (רפטינג, טרקים, ג'יפים) לצעירים בגיל וצעירים בנפשם, תיירות מרפא וספא לגילאים מבוגרים יותר, תיירות ספורט כדוגמת גולף וסקי, תיירות קונספטואלית לחובבי היסטוריה, ארכיאולוגיה, דתות, אמנות, תרבות, פולקלור ותיירות אקו ירוקה לשוחרי הסביבה .

באמצעות תהליך עבודה שיטתי ועקבי, אנו מבצעים ניתוח מעמיק של הסביבה השיווקית על פני השנה כולל מגמות והתפתחויות צפויות (בעקבות משברים פוליטיים, לקראת אירועים עתירי-רייטינג ועקב כך אנו "מגלים מחדש" ומציגים תקשורתית אזורי בילוי ותיירות מאתגרים בטורקיה.

הרחבת בסיס קהלי היעד הוא הבסיס בתוכניתנו השיווקית לגיוון והעצמת הקמפיין התקשורתי:

  1. מיתוג העיר איסטנבול כמרכז תרבות ובילוי נוסח לונדון ופריז.
  2. תיירות חורף: מיצוב טורקיה כיעד אטרקטיבי "עוקף אירופה" לגולשי סקי ישראליים.
  3. תיירות מרפא: הגברת התודעה למגוון אתרי הספא האיכותיים ברחבי טורקיה.
  4. תיירות עממית: הצגת מסלולי הליכה מאתגרים בטורקיה כגון Lycian Way.
  5. תיירות אתגרים : הצגת מסלולי טרקים, רפטינג, גלישה וטיפוס הרים בטורקיה.
  6. תיירות דתית: עידוד תיירות לאתרי מורשת יהודית בטורקיה.
  7. תיירות מגזרית: פעילות אל מול המגזר הערבי והרוסי בישראל.
  8. תיירות עסקית: הצגת הישגי פעילות הסחר הבילטראלית הענפה בין ישראל לטורקיה כבסיס לתיירות נלוות לעסקים.
מארחים בטורקיה
הזמנת אנשי תקשורת, עורכים ועיתונאים מישראל לביקור באתרים מגוונים בטורקיה מהווה את אחד מבסיסי הפעילות המרכזיים במערך יחסי הציבור וקשרי העיתונות שלנו.
הודות לפעילות זו מככבת טורקיה דרך קבע במרב תוכניות הטלוויזיה העוסקות בתיירות בערוצים המסחריים, בכבלים ובשידורי הלווין.
עשרות הביקורים של נציגי התקשורת הכתובה של ישראל בטורקיה הניבו כמות משמעותית של כתבות עומק בשורה ארוכה ביותר של עיתונים, כתבי-עת, מגזינים וירחונים בתחומי עניין מגוונים של החברה הישראלית.

ניהול משברים
משרדנו מפעיל כדרך קבע מדיניות תקשורתית לטיפול במשברים התכופים הקשורים לטורקיה.
בשל רגישות הנושא, נקבעת המדיניות התקשורתית שלנו לטיפול במשברים בהלימה עם מדיניות משרד התרבות והתיירות של טורקיה .
המדיניות התקשורתית בעקבות משברים נגזרת, בין השאר, משיקול מרכזי שהוא: הרצון לשדר לציבור הישראלי אוירה של "עסקים כרגיל" בטורקיה בלא התייחסות ישירה לנושא המשבר.

הטמעת המותג
לתפיסתנו, מיתוג יעיל של יעד תיירות כטורקיה הוא, במרבית המקרים, תוצאה של יכולת לחבר תרבותית ואף רגשית את טורקיה עם הערכים הבסיסיים של התייר הישראלי.

אנו מיישמים מדיניות מיתוג הכוללת מעורבות קהילתית-חברתית של לשכת התיירות הטורקית בתל-אביב עם גופים ומוסדות בישראל שבבסיס פעילותם קיימים יסודות של תרבות, אמנות ופולקלור טורקי.

לדוגמא: סמינר איסטנבול שיזמנו בשיתוף מגזין מטרופוליס , תערוכת "מנעמי טורקיה" במוזיאון ישראל, השקה לספרה של דפנה מרוז על אנטליה, חסות על תערוכת צילומי ישראלים באיסטנבול, ליווי תקשורתי ל אמנים טורקיים בישראל, פסטיבל מאכלי טורקיה במלון דויד אינטרקונטיננטל , סרטי קולנוע, בידור ומופעי תרבות.

כמו כן אנחנו מרכזים פעילות יח"צ נרחבת לקידום תערוכות וירידים בהם מופיעה לשכת התיירות של טורקיה בישראל, כדוגמת יריד התיירות הבינלאומי IMTMהנערך בתל-אביב מדי שנה.


המספרים מוכיחים
שנת 2005 הסתיימה כשנת השיא של כל הזמנים במספר התיירים הישראלים שבקרו בטורקיה, 394,000 – עליה של 32% לעומת שנת 2004

נתוני מחקר אומניבוס שנערך על פי הזמנתנו על-ידי מחקרי הגל החדש בתאריך 8 במרץ 2006:

53.1%.1 מאוכלוסיית המדגם ביקרה אי פעם בטורקיה, 25.9% בקרו בטורקיה פעמיים.
2. 62.9% מאוכלוסיית המדגם מכירים בטורקיה כיעד המציע מגוון רחב של סוגי נופש.
3. מבין 3 יעדי חופשה קרובים לישראל, טורקיה במקום הראשון כיעד מועדף גם לחופשת חורף וסקי.
4. מבין 3 יעדי חופשה קרובים לישראל טורקיה במקום הראשון כיעד מועדף לחופשות אתגר.
5. מבין 3 יעדי חופשה קרובים לישראל טורקיה במקום הראשון כיעד מועדף לחופשה משפחתית כוללת ילדים.

צילומי נופים באתר: איציק ביונונסקי

צימט, תקשורת שיווקית
טלפון: 03-5620630 פקס: 03-5622081
daniel@zimet.co.il
Google

 

אפסייט - בניית אתרים | קידום אורגני בגוגל בניית אתרים אפסייט