כנס הקהילות היהודיות, ה- GA הנערך השבוע בירושלים מהווה כך מסתבר תופעה כמעט על-טבעית לכל מי שלא ביקר עד היום בכנסים דומים.

3000 יהודים ברובם מצפון אמריקה וקנדה, חלקם הגדול צעירים נלהבים, תורמים לנו הישראלים ובעצם לכלל המשתתפים בכנס תחושה עמוקה של אחווה ושייכות שאינם אופייניים כלל ועיקר בחברה הישראלית, צריך להודות.

נשיא המדינה, ראש הממשלה ושר הביטחון זוכים בכנס לגלי הערצה בלתי רגילים אף כשמדובר בפוליטיקאים מנוסים שראו וחוו כבר הכול.

מופע הצדעה לצה"ל במסגרת הכנס תוכנן במתכונת "מסחטת-דמעות" הוליוודית ראויה לכל שבח: על מסכי ענק מוקרנים "תמונות מלחמה" בחזית הצפונית והדרומית, הנחיית המופע בשפה האנגלית נעשית בכישרון רב ובעיקר בהתלהבות על-ידי חייל סדיר ש"עשה עלייה" בגפו מברוקלין, אלכסנדרה חיילת מצטיינת שעלתה עם הוריה המאמצים מאזרביג'אן מעידה בהתרגשות על תרומת הצבא לקריירה האישית שלה , להקה צבאית מרשימה בביצועיה המוזיקליים ושיאו של המופע – אורי המילואימניק, טייס המסוקים שבחר להתנדב עם פרוץ מלחמת לבנון השנייה לחלץ פצועים מעבר לגבול פוגש על במת בניני האומה בירושלים את יוני שנפגע בגבו מכדורי החיזבאלה וחולץ תחת אש אויב כבדה ע"י אורי ומסוקו.

עשרות חיילים ישראלים על מדיהם היושבים באולם זוכים לתשואות רמות של אורחי הכנס והכרוז באולם מפיק עוד ועוד קריאות התלהבות כל אימת שצה"ל וחייליו מוזכרים ע"י הנואמים בכנס.

בסתם יום של חול עם מטחי קסאמים בדרום, שובתים ומושבתים זועמים בנמל התעופה ופיגוע רצחני בתל-אביב בעקבות סכסוך בעולם התחתון, ועל רקע משבר כלכלי עולמי הולך ומחריף, זכינו הישראלים בכנס בירושלים לבריחה של ממש מהשגרה המבאסת ומטרדות היום-יום.

בערבו של היום הראשון בכנס יצאתי בדרכי חזרה לתל-אביב בתחושה שראוי היה שישראלים רבים ככל האפשר יזכו לחוויה "מזככת" נפשית מהסוג המתואר.... בבחינת שיעור מדהים ביהדות (עדיין לומדים את זה בבתי-הספר בישראל ?) עם רייטינג של 100%, לא פחות.


 

6.01.09 ישראל זקוקה לערוץ אלג'זירה משלה
11.12.08 קונים באהבה משדרות וישובי עוטף עזה
18.11.08 ONE PEOPLE, ONE DESTINATION
10.5.08 דרוש בדחיפות וינסטון צ'רצ'יל ישראלי
9.3.08 יריד התיירות בברלין
2.2.08 -תל-אביב בת 100 - סמל לאי השוויון בחברה הישראלית
20.12.07 - תחרות סרטי וידאו וצילומי תיירות ישראליים
25.11.07 - חייבים לסייע למשטרה במלחמה בפשע המאורגן
22.9.07 - מה קורה למעריב במלחמה על נפש הקורא בישראל ?
13.9.07 - מה נאחל לשנה הבאה?
2.8.07 - המדיום הוא המסר
27.7.07 - הטורקים בדרך הנכונה
21.7.07 - טורקיה כיעד התירות היוצאת מספר אחד
דיפלומטיה אזרחית להצלת התדמית הבינלאומית של ישראל